Get Adobe Flash player

nasze jubileusze

Srebrny Jubileusz Miejskiego Ośrodka Kultury

Cytaty z księgi pamiątkowej:

Lucjan Kydryński

"Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w Jubileuszu 25-lecia Ośrodka Kultury. Gratuluję dotychczasowych pięknych osiągnięć i życzę wielu dalszych sukcesów w propagowaniu kultury."

Pruszków - 17.11.2000 r.

 

Ekipa Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego

Z wielką przyjemnością przyjechaliśmy do Państwa, by zrealizować zdjęcia do Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Zawsze, gdy tylko możemy odwiedzamy Państwa gdyż naprawdę doceniamy to co robicie w ośrodku. Wszystkiego najlepszego na następne lata!


Pruszków - 17.11.2000 r.


Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński

Szczere gratulacje z okazji Srebrnego Jubileuszu Miejskiego Ośrodka Kultury, podziękowania za dotychczasową działalność i życzenia sukcesów w przyszłości


Pruszków - 17.11.2000 r.40 - lecie "Kamyka"Podsumowaniu 40-lecia działalności kulturalnej naszego „Kamyka” poświęcona była uroczystość, która odbyła się w piątek 20 listopada 2015 r. W sali widowiskowej zgromadzili się tego wieczoru licznie przybyli przedstawiciele Władz Miejskich, Starostwa Powiatowego, Szkół i Stowarzyszeń, artyści, animatorzy kultury, duchowni, a także obecni i byli pracownicy „Kamyka”. Korowód serdeczności, gratulacji i podziękowań rozpoczęli Włodarze naszego Miasta: Prezydent Jan Starzyński oraz Zastępcy: Andrzej Królikowski i Andrzej Kurzela, wyróżniając Dyrektor Ewę Sowę prestiżową nagrodą URBS NOVA w kategorii kultura. Gratulacje złożyli obecni na uroczystości Starosta Pruszkowski Zdzisław Spiera i Wicestarosta Krzysztof Rymuza oraz liczne grono znamienitych gości.Oficjalną część uroczystości zakończył koncert zespołu działającego w MOK - Meta-Fora, Scena Piosenki literackiej, poetyckiej i autorskiej, pod kierunkiem Jacka Janasika. Urodzinowy tort oraz smakowite przekąski były miłym dopełnienie jubileuszowej Gali.
Dwa niezwykłe wydarzenia artystyczne – w sobotę, 21 listopada w siedzibie głównej MOK - Koncert Stanisławy Celińskiej ,,Atramentowa” oraz w niedzielę, 22 listopada, w filii MOK - OKCH -  widowisko taneczno-muzyczne ,,Usłyszeć taniec” były dedykacją z okazji Jubileuszu dla mieszkańców naszego miasta.
Stanisława Celińska, pieśniarka o pięknej duszy, uwiodła wszystkich zmysłowym, przejmującym głosem, opowiadając o poszukiwaniu swojej drogi, o czasie który bywa stracony, o miłości, o samotności, ale także o czułym dotyku i nadziei nowego dnia. Cały koncert niezwykle przejmujący, podczas którego kolejne utwory z tekstami m. in. Jonasza Kofty, Wojciecha Młynarskiego, Muńka Staszczyka,  ze znakomitą muzyką Macieja Muraszko przepełnione prostotą i mądrością zarazem zaczarowały publiczność ”… i trzeba wstać po świt, trzeba żyć, odważyć się pomimo wszystko… bo może blisko gdzieś czeka cud powszedni, nieduży, kropla słońca w kałuży, trochę wzruszeń i drżeń. Wszystko jest możliwe…”
Wielkie brawa należą się dla muzyków za aranżacje. Jazzowy klimat kreowany przez m.in. fortepian, kontrabas, wiolonczelę, akordeon i saksofon wypełnił salę koncertową. Największą Gwiazdą tego wieczoru była jednak Stanisława Celińska.
W niedzielne popołudnie licznie przybyła do naszej filii, Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej publiczność, miała okazję obejrzeć widowisko „Usłyszeć taniec'', niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethno jazzowej granej na żywo.
''Usłyszeć taniec'' to pierwszy w Polsce i jeden z kilku na świecie, projekt łączący flamenco, muzykę irlandzką i jazz. Harmonijny kolaż różnych tradycji muzycznych w znakomitych aranżacjach, gdzie tradycja i współczesność przenikają się nawzajem. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk, występujący nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Twórcą i choreografem projektu jest Mateusz Wójcik– absolwent prestiżowej irlandzkiej uczelni Irish World Academy of Music and Dance oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, zaś kierownikiem muzycznym - Tomasz Biela – gitarzysta, kompozytor, lider zespołów muzyki irlandzkiej: Danar i Macalla Trio oraz twórca i manager czołowego zespołu muzyki bretońskiej Gwerenn.
Podziękowania i ukłony należą się niezwykłej i wspaniałej publiczności, która od pierwszych scen widowiska żywiołowo reagowała, nagradzając artystów gromkimi brawami, stając się integralną częścią tej artystycznej uczty. Dziękujemy!

 

 

Jubileuszowa Gala 40-lecia "Kamyka"

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

Koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem

pod kierownictwem Macieja Muraszko

altaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

Spektakl "Usłyszeć Taniec"

altaltaltaltaltaltaltaltaltalt 

 

Listy gratulacyjne

PREZYDENT MIASTA PRUSZKOWA

STAROSTA PRUSZKOWSKI

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ MIASTA OGRODU KOMORÓW - KOMOROWIANIE

MUZEUM STAROŻYTNEGO HUTNICTWA MAZOWIECKIEGO W PRUSZKOWIE

DYREKTORZY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW MIASTA PRUSZKOWA

DYREKTORZY PRZEDSZKOLI MIEJSKICH NR 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14 i 15 W PRUSZKOWIE

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ

ZWIĄZEK NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO

PRUSZKOWSKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA

{nomultithumb}

Nasze 30-lecie

 

 

 

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole