Get Adobe Flash player

koncerty

Koncert „Kuplety Warszawskie” odbył się w niedzielne popołudnie 15.04.2018r. i przyciągnął rzesze wiernych fanów szemranych szlagierów międzywojnia. Usłyszeliśmy warszawskie piosenki przedwojenne do śpiewania, zakochania i wzruszeń między innymi „Tango andrusowskie” czy „Panna Andzia ma wychodne”. Zachwycił nas repertuar znanych szlagierów i mniej znanych utworów przedwojennej Warszawy przeplatanych praską gwarą ulicznych zawadiaków. Duet charakterystyczny – Olga Avigail Mieleszczuk oraz Grzegorz Bożewicz, przypomniał starszym i przybliżył młodszym pokoleniom klimat dawnej stolicy, zjednoczył ludzi niezależnie od poglądów, pochodzenia czy statusu wokół dźwięków najpiękniejszych melodii Dwudziestolecia Międzywojennego.

 Kuplety 15.04.2018 002Kuplety 15.04.2018 009Kuplety 15.04.2018 016Kuplety 15.04.2018 018Kuplety 15.04.2018 026Kuplety 15.04.2018 032Kuplety 15.04.2018 039Kuplety 15.04.2018 042Kuplety 15.04.2018 050Kuplety 15.04.2018 051Kuplety 15.04.2018 052

 

Koncert „Radośni z Niepodległej” Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, który odbył się 8.04.2018r. zainaugurował cykl związany ze wspólną radością z Odzyskania Niepodległości. Zespół zabrał słuchaczy w muzyczną podróż do czasów, gdy na największych scenach grywało się piosenki m.in. Henryka Warsa czy Zygmunta Białostockiego. Licznie przybyła „Kamykowa” publiczność zasłuchała się w piosenkach z dwudziestolecia międzywojennego, rewiowych utworach tanecznych i sentymentalnych zachowując przy tym ich naturalny i ponadczasowy czar. Choć na chwilę przenieśliśmy się do najbardziej barwnego i chlubnego okresu w naszej kulturze.

Orkiestra Sentymentalna 8.04.2018 002Orkiestra Sentymentalna 8.04.2018 003Orkiestra Sentymentalna 8.04.2018 008Orkiestra Sentymentalna 8.04.2018 009Orkiestra Sentymentalna 8.04.2018 022Orkiestra Sentymentalna 8.04.2018 028Orkiestra Sentymentalna 8.04.2018

W niedzielne popołudnie, 21 stycznia 2018 r. gościliśmy na naszej scenie troje wyjątkowych artystów, ludzi obdarzonych ogromną wrażliwością, o niezwykle czułych sercach: Grażynę Orlińską - poetkę i autorkę tekstów,  Grzegorza Marchowskiego - pieśniarza, kompozytora i gitarzystę oraz Magdalenę Choryło – wokalistkę, laureatkę festiwalu piosenek Jonasza Kofty "Moja Wolności".Ich występ, na w pół koncert, na w pół spektakl, noszący tytuł „Chanderka” wprowadził widownię w delikatny świat poezji, świat słów które przenikają duszę na wskroś, czasem delikatnie kołyszą, czasem bezwzględnie budzą… Choć spod pióra autorki wyszły słowa takich przebojów jak „Chałupy welcome to” w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, czy "Nie bój się żyć" w wykonaniu Haliny Frąckowiak, to jednak od lat pisze ona o życiu takim jakie jest, często trudne, pełne wyrzeczeń, najgłębszych tęsknot i pięknych marzeń. W swoich wierszach zwraca się do Boga, rozmawia z ukochanym, rozmawia sama ze sobą, rozmyśla, tęskni, woła… Oprócz słów, ten poruszający poetycki obraz współtworzyły dwa niezwykłe głosy – Grzegorza Marchowskiego oraz Magdaleny Choryło, pełne uczuć, namiętności, tęsknot, czasem żalu.Odbiorcy twórczości Grażyny Orlińskiej to bez wątpienia ludzie wrażliwi, którym nie obce są egzystencjalne zmagania, którzy nie uciekają przed prawdą o ludzkim istnieniu – tak jak i sama poetka. Na koncercie wysłuchaliśmy m.in. utworów z płyt „Powiedz jej”, „Zielony księżyc” oraz wierszy z wybranych tomików poezji, m.in. „Kształt nieistnienia”, „Życie do dna”, „Naga”.

 „Zrzucili z siebie miasto

I położyli się w trawy

Które zakryły ich całkiem”…

W niedzielne popołudnie 7 stycznia 2018 r. Miejski Ośrodek Kultury stał się niemalże „schroniskiem górskim”, w którym spokój i ukojenie odnalazł każdy, kto szukał gór ukochanych. Po trudach codziennego dnia, zmęczeni miejskim zgiełkiem i zamętem nagle, bez większego trudu przenieśliśmy się w „dymiący” górski las... „I nagle wyrosły trawy, trawy połonin”. Tę niezwykłą atmosferę stworzył goszczący u nas zespół „Dom o Zielonych Progach” – grupa artystów z południa Polski, która zajmuje ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, od kilkunastu lat również współtworzy projekt muzyczny promujący twórczość górską – „W górach jest wszystko co kocham”. Artyści inspirują się twórczością Jerzego Harasymowicza, Wojtka Belona, Wiesławy Kwinto-Koczan oraz Kazimierza Węgrzyna. Rozbrzmiewające w utworach skrzypce podkreślają folkowy charakter zespołu a ich niezwykła dynamika szczególnie porusza i dopełnia muzyczny obraz każdej piosenki. „Kamyk” stał się na ten krótki czas niezwykłym, pełnym ciepła, tęsknot i radości domem o zielonych progach, w którym całe rodziny śpiewały współtworząc wyjątkową atmosferę. Jest nam niezmiernie miło, że w naszej najbliższej okolicy jest tak wielu miłośników gór, którym natura gra tak mocno w sercu.

Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (14)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (22)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (32)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (45)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (49)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (52)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (53)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (54)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (55)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (57)Dom o Zielonych Prograch 7.01.2018 (59)

 

 

 W niedzielne popołudnie 3 grudnia 2017 roku w „Kamyku” gościliśmy Orkiestrę Świętego Mikołaja, która przyjechała do nas aż z Lublina. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, ponieważ zespół należy do elity wykonawców folkowych w naszym kraju. Pełne radosnej energii utwory inspirowane słowiańskim folklorem rozgrzały serca naszych gości. Muzycy oczarowali publiczność akustycznycm brzmieniem oraz wywodzącymi się z muzyki ludowej manierami wokalnymi. Każdy występ Orkiestry Świętego Mikołaja to powrót do korzeni i wyjątkowe obcowanie z dawną muzyka we współczesnych aranżacjach. Koncert był mikołajkową dedykacją Pana prezydenta Jana Starzyńskiego oraz Pani Dyrektor Ewy Sowy dla kamykowej publiczności. Po koncercie zainteresowani mogli kupić płyty zespołu wraz z autografem artystów.

Orkiestra Sw.Mikolaja (4)Orkiestra Sw.Mikolaja (5)Orkiestra Sw.Mikolaja (7)Orkiestra Sw.Mikolaja (8)Orkiestra Sw.Mikolaja (11)Orkiestra Sw.Mikolaja (13)Orkiestra Sw.Mikolaja (23)Orkiestra Sw.Mikolaja (29)

 

Zespół Cisza Jak Ta przeniósł nas w swoistą krainę łagodności… Piosenka poetycka, otulające serce nuty, pełna harmonia, ciepła atmosfera, wspólne śpiewanie  to wszystko sprawiło, że wieczór  8 października 2017 roku z Ciszakami należał do magicznych i wyjątkowych. W naszych uszach na długo zapamiętamy czarodziejskie dźwięki wydobywane z fletu poprzecznego, przepiękne brzmienie skrzypiec, cudowne dźwięki gitary, solówki basowe czy sekcję rytmiczną perkusji. Bogatą muzykę dopełniły teksty znakomitych polskich poetów m.in. Bolesława Leśmiana, Marii Pawlikowskej-Jasnorzewskiej, Jonasza Kofty. Tego wieczoru przenieśliśmy się do zupełnie innego świata, świata delikatnego współbrzmienia myśli i rytmu serca…

Pierwsze w nowym sezonie kulturalnym spotkanie z cyklu „Markowi Goście” tym razem z Teatrzykiem Piosenki Satyrycznej z Olszyna „Czyści Jak Łza” odbyło się w 1 października. To niedzielne popołudnie wpisało się w „Pruszkowski Miesiąc Aktywnego Seniora”, więc nie obyło się bez życzeń dla Tej wyjątkowej społeczności, która licznie zapełniła salę koncertową naszego „Kamyka”. Formacja, która wyspecjalizowała się w wyjątkowo humorystycznej piosence o charakterze satyrycznym funkcjonuje na rynku kabaretowym już od połowy lat siedemdziesiątych. Mimo tak długiego okresu czynnego działania, kabareciarze nie tracą swojego wyrafinowanego poczucia humoru i wciąż potrafią śmiać się w zasadzie ze wszystkiego, co przyciąga ich uwagę. „Czyści Jak Łza” wystąpili na naszej scenie w składzie: Marek Markiewicz – autor większości tekstów, flety, drumla oraz recytacje, Jaromir Wroniszewski – kompozytor piosenek, śpiew i gitara oraz Zbigniew Ostrowski – akordeon. Zespół oprócz piosenek  zaprezentował także autorskie skecze, monologi i poezję satyryczną, m.in.: „Klub Akwarystów”, „Towarzysze Odyseusza”, „Mantra antykorupcyjna”, „Niezłomni”. Olsztyńska formacja muzyków, tekściarzy, kabareciarzy, radiowców  wprowadziła  nas  w dobry nastrój i wyszukany humor. Całe spotkanie, nie tylko muzycznie otworzyli i zakończyli dobrze już znani naszej publiczności – Ewa Sowa i Marek Majewski. 

Czysci Jak Lza 005Czysci Jak Lza 017Czysci Jak Lza 032Czysci Jak Lza 050Czysci Jak Lza 058

Stanisława Celińska i ,,Atramentowa” po raz kolejny na zaproszenie Prezydenta Pruszkowa i Dyrektora MOK ,,Kamyk” w Pruszkowie.
    
Tym razem 17 września, w niedzielne popołudnie mieliśmy ogromną przyjemność gościć wszechstronną artystkę , Stanisławę Celińską wraz z Zespołem na deskach sceny Ośrodka Kultury Chrześcijańskiej (filia MOK).Przed licznie zgromadzoną publicznością (ok.300 osób) artystka zaprezentowała piosenki z albumu Atramentowa, utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów, specjalnie dla Niej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali między innymi; Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski.Mistrzowska interpretacja, charyzmatyczny głos, wyjątkowa pogoda ducha sprawiły, że ponad dwugodzinny koncert pozostawił wspaniałą publiczność w magicznym nastroju pełnym refleksji ale i nieodłącznej nadziei na lepsze jutro…

Piosenki takie jak „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Na całość”, „Ale to już było”  zaśpiewali dla naszej wspaniałej publiczności Andrzej Sikorowski ( lider grupy ”POD BUDĄ”) z córką Mają Sikorowską przy akompaniamencie znakomitych muzyków: Jacek Królik - gitara, Tomasz Kupiec – kontrabas, Gertruda Szymańska - instrumenty perkusyjne. W niedzielne popołudnie 18.06.2017r., sala w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej rozbrzmiewała ciepłymi polsko-greckimi rytmami. Artyści łącząc dwa pokolenia oraz dwie kultury stworzyli fantastyczną atmosferę wśród pełnej sali widzów, którzy chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania, a swą wdzięczność za wspaniały koncert wyrazili owacjami na stojąco.

Kamykowa publiczność w niedzielne popołudnie (28 maja 2017r), wysłuchała z dużym zainteresowaniem fragmentów poematu Aleksandra Puszkina „Eugeniusz Oniegin”, które czytał znakomity aktor Pan Wiktor Zborowski. Spotkanie jak zawsze było wielką ucztą dla miłośników pięknego słowa i dobrej muzyki.
Przepięknie odczytany tekst ponadczasowego poematu otuliła muzycznie Katarzyna Łochowska śpiewając rosyjskie piosenki przy akompaniamencie Marcina Mazurka.

„Na naszym zimnym świecie potrzebne są kobiety,

które do życia ludzkiego wniosą ciepło, ufność, zrozumienie, przyjaźń, czułość, bezpieczeństwo, 

wszystko, co czyni życie wartym starania i miłości.

Pilnie potrzebujemy matek. Świętując Dzień Matki, świętujemy naszą pierwszą miłość i radość z istnienia,

a także naszą wiarę w przyszłość......”
                                                                                         P.Bosmans

 

Koncert „Śpiewającej Rodziny Kaczmarków”, dedykowany Wszystkim Mamom, dostarczył naszej wspaniałej publiczności mnóstwa wzruszeń.....

 

Kolejny cykl "Markowi Goście" już za nami. Marek Majewski, dobrze już znany "Kamykowej" publiczności, rozpoczął koncert "Balladą pościelową" oraz piosenką pt.: "San Escobar" i już na samym początku rozbawił wszystkich prawie do łez. Dzięki temu wprowadził nas w magię koncertu. Tym razem gościliśmy Lubelską Federację Bardów w składzie: Jan Kondrak, Marek Andrzejewski oraz Piotr Selim.
Zaprezentowali nam dobrą poezję w swoim stylu, bez zbędnych słów. Teksty przepełnione są głęboką refleksją i subtelnym żartem, a muzyka wspiera tekst zróżnicowanym rytmem i oryginalnym brzmieniem. Pierwszy utwór „Wstań przyjaciółko moja” zapowiedział ucztę dla ucha, a każdy kolejny - „Kare konie” czy Bratki” utwierdzał w przekonaniu iż znajdujemy się we właściwym miejscu, o właściwej porze. Piosenki Bardów zapadły w pamięć, ponieważ zawsze są aktualne i nigdy się nie starzeją. „Kamykowa” publiczność jak zwykle nie zawiodła, ale Bardowie również nie zawiedli ich oczekiwań.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Tadeusz Woźniak - autor tekstów, kompozytor i aranżer obdarzony ciepłym aksamitnym głosem, gościł 19 marca w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej.
Melodyjne ballady własnej kompozycji, jak i piosenki innych twórców, wykonywał akompaniując na gitarze, przy jednoczesnym wsparciu muzycznym żony – Jolanty Majchrzak.
Obrazowo, z dystansem do siebie i z dużą dozą humoru Gość wprowadzał zgromadzonych widzów w klimat każdego, wykonywanego przez siebie utworu. Pozwoliło to nawiązać wspaniały kontakt ze słuchaczami, którzy spontanicznie włączali się do wspólnego wykonywania znanych i popularnych piosenek takich jak „Hej, Hanno", „Smak i zapach pomarańczy", „To będzie syn" czy chyba najbardziej znanego słuchaczom utworu - „Zegarmistrz światła".
Na zakończenie wspaniałego spotkania, wokalista zaśpiewał „Co jutro będzie?" z nowego projektu muzycznego „Ziemia".
Mądrość tekstów, wspaniała oprawa muzyczna spotkania, a przy tym cudowna atmosfera koncertu sprawiły, ze widzowie wychodzili z niego pod olbrzymim wpływem artysty i jego twórczości.

altaltaltaltaltaltaltaltalt

Kolejne spotkanie z cyklu ,,Poetycko i muzycznie z K40" odbyło się w naszym ,,KAMYKU” 5 marca 2017 roku. W programie spotkania znalazły się przeróżne teksty poetyckie oddające całokształt twórczości poety -  Mistrza Jeremiego Przybory. Były więc liryczne wiersze o miłości, i dowcipne z dużą dozą niepowtarzalnego humoru, o ludzkich słabościach, w znakomitej interpretacji Ewy Telegi i Magdaleny Schejbal. Było to przypomnienie najbardziej znanych i ponadczasowych wierszy Jeremiego Przybory m.in. : ,, Bo we mnie jest seks”, ,,Kaziu, zakochaj się”, ,, Prysły zmysły, ,,Taka gmina”, ,,Bądź mi tatą” ,,Idę cienistą stroną ulicy” czy znakomite ,,Tango kat”.
Do tego dobrze znane, równie starannie dobrane piosenki, towarzyszyły recytowanym utworom. Perełki z repertuaru duetu doskonałego czyli Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego zaśpiewała Katarzyna Łochowska przy akompaniamencie Marcina Mazurka. Piękna polszczyzna, różnorodne treści, znakomita muzyka i śpiew pozwoliły na chwile wytchnienia i zadumy ale też niejednokrotnie wywoływały uśmiech na twarzach publiczności, miłośników poezji.

altaltaltaltaltaltalt

W ramach cyklu Poetycko i muzycznie z K40 – tym razem mieliśmy niezwykłą przyjemność wysłuchania wierszy  „Poema naiwne” – cyklu dwudziestu wierszy napisanych przez Czesława Miłosza, w 1943 roku, a stworzonych „na przekór wojnie”… Przesłanie tego zbioru wierszy oddają trzy zawarte w nim utwory: „Wiara”, Nadzieja”, „Miłość”….
„Poema naiwne” są przesycone spokojem, ciepłem, pozytywnym postrzeganiem świata…-  tak charakterystycznymi dla sposobu widzenia otoczenia  przez  szczęśliwe,  poznające go dziecko…
Wzruszający przekaz poezji laureata Nagrody Nobla, tak słowny jak i muzyczny, pełen znaczeń, odcieni, niedopowiedzeń i melodii zaprezentowali słuchaczom 5 lutego 2017 roku, wczesnym, niedzielnym, popołudniem aktorzy teatralni i filmowi: Anna Cieślak, Ewa Telega, Adam Woronowicz, oraz kompozytor, muzyk, lider polsko-duńskiego zespołu „Czesław Śpiewa” - Czesław Mozil, którego autorska muzyka wspaniale ilustrowała i wzmacniała przekaz wierszy.
Artyści z pełnym sukcesem zmierzyli się z potęgą postaci i twórczości naszego polskiego Noblisty.Ich subtelność, wrażliwość, idące w parze z profesjonalizmem, pozwoliły na plastyczne, wzruszające, magnetyczne, z zarazem proste w przesłaniu przekazanie słuchaczom twórczości Czesława Miłosza.
Dla osób zebranych tego dnia w sali naszego "Kamyka", było to na pewno niezapomniane przeżycie, które dotknęło najgłębszych pokładów ich wrażliwości i mamy nadzieję, wzmocniło codzienną wiarę, nadzieję, miłość…

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole