Get Adobe Flash player
Koncert Laureatów XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek 
,,Śpiewajmy i Grajmy Mu”
 
Bóg między nami zamieszkał
przez serce prowadzi tam ścieżka.
Bóg do nas wreszcie wyruszył,
by dotrzeć do naszej duszy. 
 
W sobotnie popołudnie, 14 stycznia świątynia p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie wypełniła się po brzegi. Tego dnia bowiem odbywał się finałowy Koncert Laureatów XVIII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek,,Śpiewajmy i Grajmy Mu”. 
Uroczystego otwarcia Gali dokonała pomysłodawczyni i inicjator Projektu - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Ewa Sowa. Licznie przybyłych na uroczystość Gości witali sprawujący Patronat Honorowy nad  wydarzeniem - Prezydent Pruszkowa, Jan Starzyński oraz Ks. Prałat Marian Mikołajczak, proboszcz parafii p.w. Św. Kazimierza i zarazem gospodarz tej świątyni.
Czas Bożego Narodzenia to radość z przyjścia Zbawiciela wyrażana również przez śpiew. 
Miejski Ośrodek Kultury ,,Kamyk” czyni to niezmiennie od 18 lat i jest to możliwe dzięki  wszystkim Wykonawcom i Osobom przygotowującym: Instruktorom Muzycznym, Nauczycielom, Rodzicom.
To dzięki tym wszystkim piękna tradycja kolędowania nie odchodzi w zapomnienie, a wymownym potwierdzeniem tego faktu jest coraz większa liczba zgłaszających się do Przeglądu, w tym roku brzmi ona imponująco: 553 osoby w 65 prezentacjach artystycznych.
Dziękujemy!
W programie tegorocznego Koncertu Laureatów, który charakteryzował się wysokim poziomem artystycznym, a który w całości poprowadziła Hanna Solarz, koordynator projektu, usłyszeliśmy znane i nieznane kolędy oraz pastorałki w wykonaniu wielopokoleniowej wspólnoty wykonawców. Decydujący wpływ na tak piękny wymiar Koncertu miały Panie zasiadające w tegorocznym Jury : Pani Edyta Ciechomska – Przewodnicząca, Panie Klaudia Carlos, Danuta Kłudczyńska , Iwona Tober oraz s. Anna Radziewicz. 
 
Koncert odbywający się w cudownej atmosferze, zakończyło wspólne odśpiewanie polskiej kolędy, której początki sięgają XVII wieku -,,Przybieżeli do Betlejem”
 
Wierzymy, że przez kolejne lata konsekwentnie, radośnie z dumą zabrzmi kolęda!!!
 
 
altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt
 
 
 
 

 

  •  

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole