Get Adobe Flash player

„Serduszko puka …” , „Czy mnie jeszcze pamiętasz” – czyli znane i lubiane piosenki lat 60-tych – 70-tych

„Bo radość jest w nas…”
Każdej jesieni scena MOK „Kamyk” gości niezwykłych wykonawców. Zjeżdżają się do nas Seniorzy - soliści, duety, kabarety, zespoły i chóry.
W sobotę 17 października odbyła się już 18 edycja Przeglądu Działalności Artystycznej Seniorów, w tym roku pn. „Serduszko puka …”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz” – czyli znane i lubiane piosenki lat 60-tych i 70-tych.
Uroczystego otwarcia przeglądu dokonali Dyrektor MOK, Ewa Sowa, Zastępca Prezydenta – Andrzej Kurzela oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Ryszard Zacharski.
Koncert rozpoczął pod kierownictwem muzycznym Michała Śniadowskiego Zespół Wokalny Wrzos, który świętował w tym roku 15-lecie działalności artystycznej, a w tym dniu pełnił również rolę gospodarza imprezy zapowiadając i zapraszając kolejnych uczestników na estradę. Jak powiedział Jan Sztaudygner: „Jedni są wiecznie młodzi, drudzy wiecznie starzy. To kwestia charakteru, a nie kalendarzy…” i trudno się z tą teorią nie zgodzić. Z całą pewnością do młodych duchem, pełnych radości należeli tego dnia: Zespół wokalny „WRZOS” pod kierunkiem Michała Śniadowskiego, Zespół „Mrokowiacy” z GOK Lesznowola pod kierownictwem Henryka Popławskiego, „SAMI SWOI” kierownictwo muzyczne Jan Jaworski, z Borzęcina Dużego, Marian Osmolak, „Śpiewający Senior” pod kierunkiem Wojciecha Gumowskiego z Centrum Kultury w Błoniu, Zespół Ludowy „Kłosowianki”, kierownictwo muzyczne – Kazimierz Uśniacki, z Centrum Kultury w Piasecznie, Wiesław Grochulski, Zespół „Barwy Jesieni” pod kierunkiem Joanny Young i Pawła Wiśniewskiego, Grażyna Troniarz, Alicja Siewiera, Izabela Makarska, Alina Wolska – Gryba – gawędziarka, Zespół „Seniorki”, kierownictwo muzyczne – Piotr Piskorz z Centrum Kultury w Raszynie, Zespół „Młodzi Duchem” - kierownictwo muzyczne Marek Rejnowicz, z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Zespół Wokalny „Czerwone Korale” pod kierunkiem Renaty Włodarek z Gminy Michałowice oraz Zespół „Michałowiczanka” pod kierunkiem Piotra Gwiazdeckiego również z Gminy Michałowice.
Aktywni i młodzi duchem Seniorzy po raz kolejny swoim pomysłem na życie, w kilkugodzinnym koncercie sprawili licznie przybyłej publiczności wielką przyjemność z obcowania z pięknymi piosenkami, przebojami tamtych lat. Na scenie panował świetny nastrój, dynamika, wielka serdeczność, ogrom wzruszeń i emocji, które udzieliły się także odbiorcom.
Wszyscy występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowania.
Jednak te naprawdę najcenniejsze nagrody to zadowolenie i ogromna satysfakcja z przeżywania wspólnych artystycznych spotkań muzycznych, obcowania i poznawania nowych ludzi, którzy nam i sobie udowadniają, że można mieć swoje radości, nadzieje i plany na jutro.
Po artystycznych prezencjach przyszedł czas na zabawę. Do tańca, tym którzy zapragnęli zatrzymać dobry nastrój na dłużej, przygrywał pan Zdzisław Marzęcki.
Wszystkim Uczestnikom raz jeszcze gratulujemy i dziękujemy!
Projekt realizowany był w ramach Pruszkowskiego Miesiąca Aktywnego Seniora.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole