Get Adobe Flash player

,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste” – poczuć klimat dawnych lat!

11 października 2014 r. zaproszeni zostaliśmy w magiczną podróż w czasie za sprawą koncertu ,,Lata dwudzieste, lata trzydzieste”, w ramach projektu ,,Przegląd Działalności Artystycznej Seniorów” odbywającego się pod honorowym patronatem Prezydenta Pruszkowa. Uroczystego otwarcia koncertu dokonali Prezydent Pruszkowa, Jan Starzyński i Dyrektor MOK , Ewa Sowa. W sali widowiskowej w ,,Kamyku” przywołany został niepowtarzalny klimat lat dwudziestych i trzydziestych. ,,Miłość Ci wszystko wybaczy”, ,,Nie kochać w taką noc to grzech”, ,,Ja się boję sama spać”, ,,Już nie zapomnisz mnie” to tylko niektóre piosenki, które przed laty bawiły i wzruszały słuchaczy. Uczestnicy Przeglądu wykonując największe polskie hity tamtych lat, pozwolili licznie zgromadzonej widowni poczuć szalony, a zarazem elegancki i wytworny klimat ubiegłego stulecia. Warto było się przekonać ile zostało w nich czaru i mocy, bo sądząc po entuzjastycznym przyjęciu, z pewnością można stwierdzić, że te melodie i teksty są po prostu ponadczasowe.
Na scenie ,,Kamyka” w pięknych artystycznych odsłonach zaprezentowali się: Zespół śpiewaczy ,,Kłosowianki” z Centrum Kultury w Piasecznie, ,,Sami Swoi” ze Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Kotwica” z Borzęcina Dużego, Dariusz Niedzielski, Urszula Rutkowska i Kabaret Seniorów ,,ZADRA” z Klubu Kultury Anin. Gminny Ośrodek w Raszynie reprezentowali: zespół wokalny ,,SENIORKI”, Alina Wolska-Gryba oraz solistki Alicja Siewiera i Izabela Makarska. W dalszej części koncertu podziwialiśmy Zespół i Solistki zespołu ,,Młodzi Duchem” z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Wiesława Grochulskiego z Pruszkowa, Chór,,Czerwone Korale” z Gminy Michałowie, zespół ,,Mrokowiacy” z GOK Lesznowola, Mariana Osmolaka z Pruszkowa, Chór Seniorów ,,Michałowiczanka” oraz Zespół ,,WRZOS”  z Miejskiego Ośrodka Kultury ,,KAMYK”.
XVII Przegląd Działalności Artystycznej Seniorów wpisał się w projekt ,,Październik 2014 – Miesiącem Aktywnego Seniora”.
Gratulujemy wszystkim Uczestnikom Przeglądu, Zespołom, Solistom, Instruktorom Muzycznym, Opiekunom. Dziękujemy Państwu, za stworzenie wspaniałej atmosfery podczas koncertu.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

 

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole