Get Adobe Flash player

Artystyczne Warsztaty z ,,Kamykiem”

Podczas ferii zimowych 2017, w dniach 13 – 24 lutego Miejski Ośrodek Kultury ,,Kamyk”    w Pruszkowie zorganizował i przeprowadził Artystyczne Warsztaty dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Zajęcia odbywały się w pierwszym i drugim tygodniu ferii, w poniedziałki, środy i piątki.
W programie znalazły się warsztaty muzyczne, teatralne i rękodzieła artystycznego, podczas, których dzieci mogły odkrywać i rozwijać swoje zainteresowania oraz zdolności. Warsztaty muzyczne były okazją do wspaniałej integracji, świetnej zabawy łączącej rytmikę, taniec śpiew i grę na prostych instrumentach perkusyjnych. Poznając nowe piosenki z autorskimi tekstami i muzyką instruktora prowadzącego, dzieci wkraczały w zaczarowany świat muzyki z chęcią, radością oraz spontaniczną energią.
Dla aktywnych twórczo, tych którzy lubią działania plastyczne przygotowaliśmy warsztaty rękodzieła artystycznego, podczas których niczym nieskrępowana wyobraźnia dziecięca oraz pomysłowość przeradzały się w konkretne prace i zarazem niezwykle przyjemną zabawę. Efektem końcowym tych zajęć było zbudowanie małej scenografii poprzez łączenie wykonanych prac – bałwanków o niepowtarzalnym charakterze oraz białych i czarnych kotów powstałych w technice silhouette, na tle domków, płotów i drzew czyli tego co koty lubią najbardziej.
Obcowanie z żywym słowem języka polskiego, najpiękniejszą literaturą dziecięcą, interpretacja wierszy znanych i lubianych poetów, sztuka improwizacji i rozwijanie wyobraźni, połączone z dobrą zabawą, to cele jakie przyświecały zajęciom prowadzonym w ramach warsztatów teatralnych. Sztukę improwizacji uczestnicy zajęć ćwiczyli na podstawie wierszy: Juliana Tuwima - ,,Lokomotywa”, ,,Okulary”, ,,Spóźniony słowik”, ,,Ptasie radio” oraz Jana Brzechwy - ,,Kaczka dziwaczka”, ,,Żaba”, Entliczek pentliczek”, ,,Skarzypyta”. Wykorzystując ,,Księgę Roztoczańskich Krasnali” Lusi Ogińskiej , dzieci czytały bajkę z podziałem na  role, wcielając się w postaci krasnali.
Starannie przemyślany i opracowany projekt sprawił, że ,,Kamyk” w okresie ferii tętnił życiem. Każdy  dzień był znakomitą okazją do zabawy, ale także kształtowania kreatywnych, twórczych postaw.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole