Get Adobe Flash player

PÓŁKOLONIE 29.06 - 24.07.2015

Lato w dobrym towarzystwie czyli zwierzęta świata w "Kamyku"

I TYDZIEŃ

Podczas I tygodnia półkolonii czekał na nas szereg atrakcji w postaci wycieczek, warsztatów plastycznych i muzycznych, zajęć rekreacyjno-ruchowych na basenie oraz wspólnych zabaw na dworze, a także placu zabaw w Parku Potulickich. Dzięki wypełnionemu po brzegi czasie, w miłej i radosnej atmosferze ciekawie oraz bezpiecznie spędziliśmy czas, a także odpoczęliśmy po trudach całego roku szkolnego.
Niewątpliwie główną atrakcją był wyjazd do ZOO w Płocku, gdzie mogliśmy podziwiać liczne okazy zwierząt i posłuchać wielu ciekawostek
na temat ich życia. Podczas specjalnie przygotowanej dla nas lekcji edukacyjnej najodważniejsi mogli zmierzyć się ze swoim strachem i spróbować dotknąć niejadowitego węża, okazałego gekona, całkiem sporego patyczaka, jak również podziwiać z bliska żabę i małe kijanki. Podczas przeprawy przez dżunglę wszyscy nie mogli zaś oderwać oczu od dużego okazu żółwia z przepiękną skorupą. Podjęliśmy również próbę zwołania stada pingwinów. Po cierpliwym wyczekiwaniu udało się nam na chwilę ujrzeć te niesamowite zwierzęta, które po kolei wychodziły ze skalistych kryjówek. Na zakończenie naszej niezwykle ciekawej wycieczki dowiedzieliśmy się, jak działa zegar analematyczny, który w płockim zoo został utworzony z mozaiki w kształcie pawia. W czasie pobytu w zoo zjedliśmy ponadto smakowity dwudaniowy obiad, a na zakończenie wszyscy posililiśmy się przepysznymi jagodziankami.
Na zajęciach prowadzonych przez naszą instruktor – Ingridę Wycichowską – rozpoczęliśmy prace nad instalacjami przestrzennymi z kartonu. W plenerze pod okiem instruktor Anny Baćmaga powstały zaś pierwsze wielkoformatowe prace w plenerze. Dzięki pomocniczym fotografiom przedstawiającym najszybsze zwierzęta lądowe i powietrzne wspaniale poradziliśmy sobie z namalowaniem geparda oraz sokoła wędrownego. Mieliśmy również okazję wakacyjnie pośpiewać, a także sprawdzić swoje umiejętności wokalne pod okiem instruktorów: Jacka Janasika oraz Kuby Gołębiowskiego.
To był wspaniale spędzony czas i na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.

 altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

II TYDZIEŃ

W czasie trwania II tygodnia półkolonii odwiedził nas podróżnik Krzysztof Dworczyk, który w ciągu ostatnich lat podróżował po 60 krajach w Azji, Ameryce, Afryce, Australii i Oceanii oraz w Europie. Podczas spotkania z naszymi półkolonistami opowiedział o zwierzętach Australii i ciekawostkach z ich życia. Na filmie dzieci mogły też obejrzeć niezwykłe umiejętności papug, jak chociażby ich jazdę na wrotkach, czy deskorolce.
Półkoloniści spotkali się również z aspirantem Arturem Lipcem z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, który specjalnie dla nich zorganizował na terenie ośrodka „Mini Miasteczko Ruchu Drogowego”. Każda chętna osoba mogła sprawdzić, na ile jej umiejętności pozwalają na bezpieczną jazdę na rowerze oraz wziąć udział w konkursie na najbardziej poprawne pokonanie toru jazdy.
Aktywnie spędziliśmy również czas na Farmie Krzyczki, gdzie w dwuosobowych drużynach mieliśmy okazję przemieszczać się po terenie na ręcznie sterowanych deskorolkach elektrycznych. Na torze off-road zagraliśmy ponadto we Flagi, ucząc się grupowej współpracy i zdrowego współzawodnictwa. Mieliśmy również okazję zobaczyć tygodniową lamę, której pilnie strzegł dorosły samiec. Nakarmiliśmy też konie i osła w Mini Zoo, zwiedziliśmy stadninę i przejechaliśmy się bryczką po całym terenie farmy. Znaleźliśmy też czas na odwiedzenie placu zabaw. To był niewątpliwie dzień pełen wrażeń.
Ponadto kontynuowaliśmy prace plastyczne dotyczące świata zwierząt oraz próbowaliśmy swoich wokalnych sił oraz dawaliśmy upust drzemiącej w nas energii podczas zabaw ruchowych na basenie oraz gry w piłkę na dworze. Ostatniego dnia dokonaliśmy też podsumowania dwóch minionych tygodni półkolonii, podczas którego dzieci wypowiadały się na temat tego, która z atrakcji podobała im się najbardziej. Cieszymy się, że uczestnicy i ich rodzice byli zadowoleni zarówno z oferty programowej, jak i sposobu jej realizacji. Pozostały piękne wspomnienia i nowe przyjaźnie. A lato wciąż trwa!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

III TYDZIEŃ

III tydzień półkolonii to między innymi moc niesamowitych wrażeń oraz przeżyć, których doświadczyliśmy dzięki wycieczce do Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Podczas pobytu na chwilę przenieśliśmy się do świata iluzji. Mieliśmy okazję zobaczyć wiele eksponatów, instalacji i rzeźb zaprzeczającym zasadom grawitacji i wydającym się wręcz niemożliwymi. Podziwialiśmy studnię nieskończoności, ścieżkę złudzeń, niemożliwy trójkąt, meble olbrzyma, magiczny domek oraz szachy i chińczyka w gigantycznych rozmiarach. Ponadto szukaliśmy rozwiązań zagadki lewitującego kranu, a także bawiliśmy się w poszukiwaczy przygód w wiklinowym labiryncie. Podczas pobytu na Farmie Iluzji nie zabrakło również wizyty w mini zoo, gdzie zobaczyliśmy afrykańskie kozy oraz króliki, kucyki i małe żółwie.
Poza tym aktywnie oraz sportowo spędziliśmy czas na basenie i dworze. Nie zabrakło również twórczych działań na warsztatach zorganizowanych oraz przeprowadzonych przez naszych instruktorów artystycznych: Ingridę Wycichowską i Annę Baćmaga. Wszystkie osoby chcące wziąć udział w zajęciach miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności plastycznych, a także zasięgnięcia fachowych porad dotyczących proponowanych technik, ale nie tylko… Kreatywnemu tworzeniu towarzyszyły bowiem rozmowy i wymiana informacji dotyczących ciekawostek z życia największych zwierząt świata. Powstało wiele kolorowych prac, które stanowią ciekawą, a zarazem oryginalną dekorację naszej sali.
Przy dźwiękach muzyki twórczo spędziliśmy również czas pod okiem Jacka Janasika, który zabrał nas w podróż do Muzycznego ZOO.
Tak jak w poprzednich tygodniach, każdy półkolonista miał szansę spróbować przy mikrofonie swych wokalnych sił na scenie.
To był bez wątpienia wspaniale spędzony czas. Tydzień wypełniony wieloma atrakcjami spowodował, że wszyscy nie mogą się już doczekać następnego wakacyjnego tygodnia razem z „Kamykiem”!!!

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

IV TYDZIEŃ

IV tydzień półkolonii rozpoczęła wycieczka do Cinema Park w Warszawie, gdzie wszystkimi zmysłami odkrywaliśmy królestwo zwierząt. Dzięki innowacyjnej technologii kina dzieci widziały, słyszały oraz odczuwały prezentowane zjawiska. Po tej niezwykłej podróży w świat pełen tajemnic, przygód i nauki spędziliśmy czas na konstruowaniu zwierząt z klocków LEGO, a następnie odwiedziliśmy salę gier i zabaw, gdzie daliśmy upust naszej energii. Tego dnia z pewnością nie było chwili na odrobinę nudy, wszyscy wróciliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe wspomnienia…

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

KONCERT FINAŁOWY

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole