Get Adobe Flash player

Kultury Świata

{nomultithumb}

"Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca. Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej..."

Ryszard Kapuściński


Kultury Świata to cykliczne spotkania z podróżnikami, etnografami, dziennikarzami, mające na celu zaprezentowanie ciekawych ludzi, miejsc, zdarzeń z odległych zakątków świata. Oprawę spotkań tworzą pamiątki z podróży, fotografie, pokazy slajdów, filmy itp. W ramach cyklu, naszymi Gośćmi byli m.in.:

Bogumił Rzucidło - podróżnik, fotograf
Trzykrotnie objechał kulę ziemską, oprócz podróży jego pasją są fotografie (wystawa "Nepal - Dolina Katmandu i Tybetański Sikkim" była prezentowana w Galerii Sztuki MOK w Pruszkowie w styczniu 2006r.)

Michał Malinowski - podróżnik, fotograf, dziennikarz,
założyciel Muzeum Opowiadaczy Historii - Muzeum Nieuchwytnego Dziedzictwa w Konstancinie. Podczas spotkania podróżnik opowiadał m.in. o unikatowym na skalę światową przedsięwzięciu - koncepcji założonego przez siebie Storyteller Muzeum, oraz o imprezach które muzeum organizuje m.in. Festiwal Tężnia Marzeń w Konstancinie, Festiwal Opowieści Świata i Przegląd Opowieść Francuskojęzycznych.


Tadeusz Stolarzewski - podróżnik, fotograf, publicysta
zaprezentował fotografie z dwóch wystaw "Współczesna Rosja i Ukraina" oraz "Architektura sakralna Rosji" Autor zdjęć od lat podróżuje samodzielnie przerobionym GAZEM-69, z demobilu. Po zwiedzeniu Europy, przemierza Azję i kraje byłego Związku Radzieckiego. Owocem licznych wędrówek są liczne publikacje i zdjęcia.

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole