Get Adobe Flash player

Forum Kobiet


"Naprawdę jaka jesteś ? nie wie nikt"

Delikatna, zwiewna, eteryczna, czy dumna bogini?

Żyjąca według pewnych norm, czy łamiąca wszelkie konwenanse. Uległa i cicha, czy przebojem ruszająca na podbój świata. Kim więc jesteś kobieto?

Tym razem Gośćmi Dyrektor Sowy - były trzy wspaniałe kobiety: dr Krystyna Krzekotowska - prawnik, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich, Manuela Gretkowska - powieściopisarka, eseistka, scenarzystka i felietonistka oraz Uta Henryka Gnatowska - malarka. Trzy osobowości, trzy temperamenty, trzy światy. Ale każdy ma kobiecy wymiar. Kształt i kolor. Choć tak bardzo różny. A kiedy zgasły światła - pojawiła się zjawiskowa Anna Szałapak. Bo kobieta potrafi też być aniołem.

VI FORUM KOBIET "KOBIETA METAFIZYCZNA"


Kobiety mądre, wrażliwe i odważne. Mające swoje sukcesy i porażki. Żyjące świadomie. Rozumiejące świat i nadające mu sens. Realistki.

Te same kobiety: enigmatyczne, tajemnicze, balansujące na granicy owej metafizyczności.Jakie są motory kobiecych działań, zachowań?

Ze swoich przemyśleń i refleksji - tym razem zwierzali się: Julia Pitera - polityk i poseł oraz Artur Cieślar - autor książki "Kobieta metafizyczna".

A wszystko działo się w przepięknej oprawie płócien Anny Szczepanek - Babiak i stanowiło swoiste entrée przed recitalem Mariana Opani.


V FORUM KOBIET "KOBIETA POTRAFI"

Do udziału w panelu dyskusyjnym na temat roli kobiety we współczesnym świecie i jej życiowych wyborów - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Ewa Sowa - zaprosiła Bronisława Komorowskiego - Prezydenta RP (ówczesnego posła na Sejm RP), Jadwigę Zakrzewską - przewodniczącą Sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz Agnieszkę Fitkau - Perepeczko - aktorkę, autorkę książek, kobietę sukcesu.

V Forum Kobiet - święto kreatywności, kobiecości i aktywności - dało wielu Paniom asumpt do działania, do przedsiębiorczości, a nade wszystko - potężny zastrzyk energii i wiary we własne możliwości.

Zbigniew Wodecki natomiast "swoim ciepłym głosem" przyprawił Panie o zawrót głowy a Jego niezwykły urok zapisał ten recital wyjątkowym.
IV FORUM KOBIET "STWARZANIE SIEBIE"

Kim jesteśmy, z jakiej perspektywy patrzymy na świat, czy nasze życie jest świadome, czy zauważamy rzeczy niezauważalne?

Podczas IV Forum Kobiet - wielowymiarowość świata i różnorakość płaszczyzn jego poznania - odkrywano wspólnie z prof. Marią Szyszkowską i prof. Zbigniewem Religą.

Scenografię do refleksji o życiu - stanowiły fotografie Lidii Popiel, a czas relaksu zapewnił Andrzej Rybiński.

III FORUM KOBIET "KOBIETA W UNII EUROPEJSKIEJ"

O tym, jak ważny i nośny był temat III Forum - niech zaświadczą nazwiska Gości:

Prof. Zbigniew Religa,

Lidia Białek - członek Międzynarodowego Zarządu Europejskiej Unii Kobiet,

Andrzej Komorowski - psycholog,

Mme Eliane Gautrat - żona Ambasadora Francji,

Mme Agnes Wiśniewski - przedstawicielka Ambasady Francji,

Krystyna Rodowska - poetka, tłumaczka poezji francuskiej,Joanna Łukasiewicz - absolwentka Szkoły Terapii Tańcem w Los Angeles. We wspomnieniach tego spotkania - swoistym leitmotivem przewija się Jacques Brel. Bo Brel jest wieczny. Bo każdy odnajduje w nim swój świat, swoje wzruszenia, swoje niepokoje. A jeśli tego barda znad Sekwany - zderzymy z Paryżanką Barbarą - to czyż potrzeba czegoś więcej?

"Czarowny wieczór" - niewątpliwe wydarzenie, nie tylko artystyczne.

 

II FORUM KOBIET "KOBIETA XXI WIEKU- KIM JEST, DOKĄD ZMIERZA.."

Zdecydowana i kreatywna, pracowita i ambitna, zmotywowana do działania - taki obraz kobiety wkraczającej w XXI wiek - wyłaniał się w dyskusji podczas II Forum.

Czy znajdując się w centrum przemian społeczno - gospodarczych i obyczajowych - nie zatraca swojej kobiecości i jak odnajduje się w zderzeniu z nowymi realiami?

Niezależnie jednak od tego, czy prowadzi własną firmę, kieruje dużym zespołem, czy prowadzi dom.. - powinna być piękna, modna i czarująca.

Jak to osiągnąć ? podpowiadali kreatorzy mody, styliści i charakteryzatorzy.

Bo kobiecy wdzięk, urok i charm, który oczarowuje i zachwyca ? każdej białogłowie dodaje blasku i pewności siebie.I FORUM KOBIET "BYĆ KOBIETĄ"

Jak odkryć swój potencjał zawodowy, jak realizować swoje plany - by poczuć się spełnioną i atrakcyjną dla samej siebie?

A poza tym : o urodzie, miłości, kulturze, pięknie i metamorfozie - czyli po prostu o tym jak dobrze być kobietą.

Czarodziejski wieczór w oprawie magicznych obrazów Elżbiety Chodyń - Semczuk, zwierzenia wyjątkowych kobiet - mieszkanek Pruszkowa, recital Urszuli Blaszyńskiej (zespól 2+1), propozycje stylistów, wizażystów, makijażystów, salon wróżb.

I ta cudowna pewność, że zmysłowość i determinacja, delikatność i inteligencja - czyni z każdej kobiety istotę wyjątkową i czarującą!!!


{nomultithumb}
Forum Kobiet-to cykliczna impreza, do udziału w której - Dyrektor MOK Ewa Sowa-pomysłodawczyni projektu- zaprasza wybitne osobistości ze świata kultury, nauki, sztuki, polityki i biznesu. Ideą spotkań jest tworzenie więzi między kobietami, dążenie do znalezienia równowagi płci we wszystkich aspektach życia publicznego i osobistego oraz inspirowanie kobiet do rozwijania swoich pasji, zainteresowań i spełniania marzeń.

 

"..... Kocham Cię życie. Poznawać pragnę Cię w zachwycie. Choć barwy ściemniasz, choć się marnie odwzajemniasz. - Kocham Cię Życie". Ta piosenka, przed laty stała się przebojem. Bo wszyscy kochamy życie i ciągle mamy na nie apetyt. I chociaż dane jest nam poznać wszystkie jego odcienie i barwy i chociaż często śmiech miesza się ze łzami, radość tłumi smutek, to przecież świat, w którym przyszło nam żyć jest naprawdę piękny. A życie smakuje wybornie... Taką refleksją rozpoczęła VIII Forum Kobiet dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury im. A.Kamińskiego Ewa Sowa. Do saloniku zaaranżowanego na scenie w sali widowiskowej zaproszono Małgorzatę Braunek, Dorotę Stalińską, Katarzynę Schmidt-Przewoźną oraz Marię Władykę-Przybylak. Swoiste zderzenie różnych osobowości. Małgorzata Braunek - aktorka, kobieta emanująca spokojem. Wyciszenie i wewnętrzną równowagę osiąga przez medytację. Podczas spotkania zachęcała do życia w zgodzie z naturą, do podejmowania prób zanurzenia się w siebie, wyciszenie i dążenie do pełnej akceptacji tego, co przynosi los. Małgorzata Braunek, będąc od lat buddystką, jest głęboko przekonana, że właśnie ta droga prowadzi do stanu nirwany. Dorota Stalińska - aktorka, wulkan energii. Kobieta, której bagaż doświadczeń jest sumą wydarzeń następujących w jej życiu z częstotliwością wystarczającą dla kilku życiorysów.

Optymistka, mająca w sobie światło. Twierdzi, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Wszystko jest po coś. Po to, żeby poczuć się silniejszym, po to, by jeszcze mocniej wierzyć w Opatrzność. A najważniejsza w życiu jest miłość. To ona nadaje naszemu życiu sens, daje tę szczególną siłę i moc. Wiele przemyśleń i refleksji zawarła w swoim tomiku poezji "Agape", którego fragmentów zgromadzeni goście mieli okazję posłuchać. Katarzyna Schmidt-Przewoźna - absolwentka ASP w Poznaniu - dyskretny urok i czar. Wtopiona w trochę nierzeczywisty świat między sztuką a naturą, poszukuje kolorów. Arkany  sztuki zagłębiała w pracowni prof. Jana Węcławskiego i prof. Magdaleny Abakanowicz. W swoim dorobku ma liczne wystawy gobelinów, kilimów, malarstwa na jedwabiu, tkanin przestrzennych i tkanin konopnych. Jest autorką 60 publikacji naukowych, Życie artystki jest podporządkowane Jej pasji. Ciekawość świata miesza się z poszukiwaniem i wrażliwością jego percepcji. A wszystko to ma sens wtedy, kiedy uda się poruszyć najdelikatniejsze struny duszy, kiedy obudzi się wyobraźnia i kiedy odkryjemy, że chcemy być autorami jakiejś metamorfozy. Kolejny gość Forum Kobiet to Maria Władyka-Przybylak dr inżynier - laureatka konkursu - plebiscytu Kobieta Wynalazca 2007 oraz Złotego Medalu World Intelectual Property Organization w Genewie. Kobieta, której zainteresowania naukowe obejmują szeroki wachlarz zagadnień. Być może to atmosfera, być może urok chwili, dość, że prowadzącej rozmowę dyr. MOK Ewie Sowie - udało się nakłonić Gościa do zwierzeń. Okazało się, że ta niezwykła kobieta obsypana nagrodami i wyróżnieniami (m. In. Tytuł Woman of the Year 2003) - prywatnie, jak wielu z nas, bywała ciężko przez los doświadczana. Ale niezwykłe jest to, iż zawsze znalazła siłę by się podnieść. I chociaż zbierały się czarne chmury, wiedziała, że kiedyś zaświeci słońce. Ufnie patrzyła w przyszłość. Nagrodę Kobieta Wynalazca 2007, odbierała dokładnie w rocznicę bolesnych dla siebie wydarzeń. Cztery kobiety, różne osobowości, temperamenty. Ale... coś Je łączy. To pasja życia i ciągły na nie apetyt.

Przybyły na Forum Kobiet Zastępca Prezydenta Miasta Pruszkowa pan Andrzej Królikowski powiedział: niezwykły to wieczór, niezwykłe kobiety. Dziękuję, że miałem okazję Panie poznać... A później przygasły światła i zaczęły się czary. Bowiem przy fortepianie zasiadł Stanisław Sojka. Wysublimowany recital stał się prawdziwą ucztą. Ostatnie akordy przypomniały że: "...życie nie tylko po to jest by brać... ale by żyć - siebie samego trzeba dać..." Niespodzianek i atrakcji tego wieczoru było znacznie więcej. Goście mogli obejrzeć wystawę fotografii Bożeny Sobańskiej, która z pasją fotografuje kobiety. Uczestnicy spotkania wzięli także udział w losowaniu cennych upominków ufundowanych przez sponsorów. Wieczór zakończyła lampka wina i degustacja tortu. "Czy udało się komuś zaostrzyć apetyt na życie" - pozostanie dla organizatorów tajemnicą. Jedno jest pewne : na tym najpiękniejszym ze światów - życie rzeczywiście smakuje wybornie!!!

IX Forum Kobiet, zostało zorganizowane pod tytułem "Świat kobiet, a życiowe wybory". Wśród licznie przybyłych Gości-mieliśmy przyjemność powitać również znaną pisarkę Małgorzatę Kalicińską, autorkę bestselerowej trylogii, z której najnowszy tytuł "Dom nad Rozlewiskiem" plasuje się na wysokich miejscach list sprzedaży. Wszystkie trzy części tego niezwykle osobistego cyklu można było nabyć po spotkaniu oraz dostać   autograf pisarki. IX Forum Kobiet zaszczyciła także popularna projektantka mody Jolanta Szala, która już od ponad 20 lat prowadzi swoje własne atelier. Jej kolekcje tworzą niesamowitą artystyczną całość. To jakość tkaniny, szlachetne podszewki, piękne, nierzadko artystycznie malowane guziki i klamry, decydują o unikatowym charakterze stroju. Pokaz mody, który towarzyszył opowiadaniu artystki o jej pracy, był doskonałym uzupełnieniem całości. Wszyscy zgromadzeni goście mieli okazję podziwiać obrazy namalowane przez 11 artystek, które za pomocą palety barw i ekspresji wytworzyły znakomity klimat, sprzyjający wspomnieniom. To niezwykłe spotkanie zakończył  recital Ewy Kuklińskiej i Tomasza Stockingera. Była to swoista mieszanka dobrej energii, pozytywnych wibracji, wysublimowanej kobiecości i wdzięku, w połączeniu z uwodzicielskim, szarmanckim męskim czarem. Goście mieli również możliwość wylosowania cennych nagród, ufundowanych przez hojnych sponsorów.

 

<

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole