Get Adobe Flash player

Zakończenia PUD

 

11 czerwca zakończyliśmy V Rok Akademicki Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, Uroczysty koncert ,,Pobawmy się dźwiękami” w wykonaniu dziecięcego Chóru ,,Mile Voci” był prezentem i podziękowaniem dla wszystkich młodych studentów za ich całoroczną pracę i aktywne uczestnictwo w wykładach i warsztatach naukowych. W wykonaniu Chóru usłyszeliśmy przeboje słynnego włoskiego chóru Picolo Coro dell’ Antonino śpiewane po polsku, do oryginalnych podkładów muzycznych na licencji Antonino. Radosne dynamiczne utwory z zabawnymi tekstami sprawiły że dobrze bawiły się nie tylko dzieci ale również obecni na uroczystości Rodzice. Wszyscy studenci otrzymali z rąk Zastępcy Prezydenta Pruszkowa, Andrzeja Kurzeli pamiątkowe certyfikaty.Pan Prezydent skierował do młodych studentów gratulacje i słowa uznania za wybór i aktywne uczestnictwo w projekcie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy PUD wraz z Rodzicami oraz Chór Mille Voci zaproszeni zostali na okolicznościowy tort ufundowany przez Cukiernię ,,SOWA”.

altaltaltaltaltaltaltalt

Dyrektor MOK , Ewa Sowa –otwierając uroczystość  z dumą mówiła o działalności uniwersytetu, przybliżając jednocześnie młodym studentom niezwykłe wartości jakie niesie za sobą obcowanie z nauką i zdobywanie wiedzy. Obecny na spotkaniu Starosta Pruszkowski, Pan Zdzisław Sipiera w słowach skierowanych do słuchaczy zwrócił szczególną uwagę na niezaprzeczalny fakt jakim jest stosowanie zasad etycznych w życiu każdego człowieka. A wykład przed wakacyjną przerwą, dla młodych studentów ,,Tańce w muzyce Chopina” poprowadziła Kayo Nishimizu, znakomita pianistka pochodząca z Japonii. Pani Kayo w sposób szczególny umiłowała muzykę Chopina i jest jego wielką propagatorką. Przystosowując się do możliwości młodego odbiorcy przekazała niezwykle cenne, edukacyjne treści o życiu i twórczości Wielkiego Kompozytora. Dzieci poznały wybrane tańce takie jak - Walc, Polonez a także Mazurki, Kujawiaki, Oberki mające źródło w zwyczajach ludowych, a powstałe na obczyźnie z umiłowania Ojczyny i tęsknoty za nią.Bez mała godzinny wykład połączony był z ilustracją muzyczną. Salę wypełniała muzyka, a młodzi odbiorcy w ciszy i skupieniu wsłuchiwali się w każdy dźwięk.
Pozostaje nam życzyć wszystkim barwnych, radosnych wakacji!!!
        
Do zobaczenia !!!

Wszystkich chętnych zapraszamy na Inaugurację Roku Akademickiego – 3 października /sobota/ godz. 11.00.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

W dniu 7 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie kolejnego roku akademickiego Pruszkowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, podczas którego nie zabrakło atrakcji. Zaraz po otwarciu głos zabrali Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński i Starosta Pruszkowski Elżbieta Smolińska. W życzeniach, jakie złożyli słychać było, że są dumni z naszych młodych studentów. Ci bowiem nie raz już nas zaskoczyli swoją wiedzą, zainteresowaniami i umiejętnościami.. Dlatego też MOK w ramach wynagrodzenia im trudu i czasu poświęconego na dodatkową naukę z przyjemnością przygotował dla nich uroczyste zakończenie. Odebranie z rąk Prezydenta i Starosty certyfikatu ukończenia PUD było dla naszych studentów dużym wyróżnieniem, które – mamy nadzieje - na długo pozostanie w ich pamięci. A gdyby nawet kiedyś je zapomnieli, to na pewno wydarzenie przypomni im wspólne zdjęcie, do którego stanęli wszyscy uczestnicy PUD. Zaraz po nim na studentów czekało kolejne wyróżnienie i nagroda w postaci występu Artystycznego Zespołu Dziecięcego„GAWĘDA”, który swoim koncertem oczarował wszystkich obecnych na sali. Uroczystość zakończyła się słodko dzięki tortom ufundowanym przez cukiernię „SOWA”, które zarówno bajecznie wyglądały jak i smakowały. Kończąc trzeci rok akademicki w ramach PUD zarówno organizatorzy jak i instruktorzy nie kryją swego ogromnego zadowolenia i dumy, że pod kierownictwem Dyrektor Ewy Sowy mogą współtworzyć uniwersytet pozwalający dzieciom otworzyć dodatkowe okno na świat wypełniony ich zainteresowaniami i pasjami, za którymi być może podążą w dorosłym życiu.

zakonczeniepud 1zakonczeniepud 2zakonczeniepud 3zakonczeniepud 4zakonczeniepud 5zakonczeniepud 6zakonczeniepud 7zakonczeniepud 8zakonczeniepud 9zakonczeniepud 10zakonczeniepud 11zakonczeniepud 12zakonczeniepud 13zakonczeniepud 14zakonczeniepud 15

Uroczyste zakończenie roku odbyło się w sobotnie przedpołudnie, 8 czerwca. Podczas uroczystości mali studenci z rąk Starosty Pruszkowskiego, Pani Elżbiety Smolińskiej, otrzymali pamiątkowe certyfikaty aktywnego studenta. Wraz z życzeniami wspaniałych wakacji organizatorzy zadedykowali dzieciom przedstawienie ,,Kopciuszek” wg. baśni Braci Grimm w wykonaniu Teatru Maska, działającego w filii MOK - Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej. Po przedstawieniu dzieci wraz z Rodzicami, tradycyjnie już zaproszeni zostali na tort, który ufundowała Cukiernia Sowa.

Uroczyste zakończenie I roku odbyło się 2 czerwca, które swoją obecnością zaszczycili honorowi patroni: Prezydent Pruszkowa - Jan Starzyński oraz Starosta Pruszkowski - Elżbieta Smolińska.Ostatni wykład kończący I rok wygłosiła japonistka, dr Olga Barbasiewicz, prezentując wybrane elementy kultury kraju kwitnącej wiśni, zwłaszcza dotyczące japońskiej szkoły.Po wykładzie wszyscy studenci, wraz z gratulacjami i życzeniami wspaniałych wakacji, otrzymali pamiątkowe certyfikaty wręczane przez honorowych patronów i dyrektora MOK, Ewę Sowę. W artystycznej części programu wystąpił kierowany przez Ewę Chotomską dziecięcy zespól wokalny ,,Fasolki’ wprowadzając zebranych w beztroski, wakacyjny nastrój. Zwieńczeniem uroczystości był ogromny tort, ufundowany przez Cukiernię ,,Sowa”, na który zaproszono Zespół, studentów i ich rodziców.

 

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole