Get Adobe Flash player

 ANGIELSKI (I piętro sala 30)

Instruktor: John Martin Okoth

Poniedziałki                        
9.00 - 10.00 grupa początkująca
10.00 - 11.00 grupa zaawansowana

Środy                                   
10.00 - 11.00 grupa początkująca
11.00 - 12.00 grupa zaawansowana

PLASTYKA (III piętro sala 56)

Instruktor: Andrzej Jendrasiak

Środy , godz. 11.00-13.00

 

PILATES (II piętro sala 42)

Instruktor: Maja Niderla

PAŹDZIERNIK

wtorki i czwartki, godz. 9:30 - 10:30 (I grupa)

wtorki i czwartki, godz. 13:00 - 14:00 (II grupa)

wtorki i czwartki, godz. 14:15 - 15:15 (III grupa)

wtorki, godz. 10:45 - 11:45, piątki, godz. 10:00 - 11:00 (IV grupa)

wtorki, godz. 18:30 - 19:30 (V grupa) - RAZ W TYGODNIU

 

alt

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Dzięki zajęciom metody Pilates w wersji opracowanej specjalnie dla osób starszych, seniorzy mogą zachować sprawność, ruchomość stawów i kręgosłupa oraz odpowiedni i niezbędny poziom kondycji fizycznej.
Tego typu zajęcia zdobywają coraz większą popularność wśród seniorów i są polecane przez rehabilitantów ze względu na swoje właściwości, które nie obciążają narządów ruchu.

Instruktor : Maja Niderla – certyfikowana trenerka Pilates I i II stopnia.

TAŃCE LUDOWE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA (I piętro sala 31)

Instruktor: Sylwia Arszennik i Artur Łysik

Czwartki, godz.19:00-20:00

alt

Zajęcia będą obejmowały naukę tańców ludowych z różnych regionów świata, m.in. francuskich, bałkańskich, żydowskich oraz będą służyć rozwijaniu poczucia rytmu, umiejętności zabawy z muzyką i koordynacji ruchowej w atmosferze wspólnej zabawy. Charakter tańców ludowych zapewnia integrację osób o różnych umiejętnościach i różnym tempie uczenia się. Szczególny nacisk zostanie położony na naukę tańców angażujących jednocześnie całą grupę, wykonywanych w kole z wymianą partnerów (chapelloise, cercle circassien) oraz korowodowych (francuskie sept sauts, greckie misirlou, bułgarskie galva li te boli).
Oprócz nauki samych tańców przewidziane są zabawy ruchowe na ich bazie, np. ćwiczenia na prowadzenie i podążanie, zabawa z wykorzystaniem muzyki tradycyjnej nakierowana na wyrobienie umiejętności jej świadomego słuchania i dialogowania z nią.
Podstawowym celem jest nie tyle dokładne nauczenie poszczególnych tańców, lecz pokazanie, ile radości i satysfakcji może dawać taka forma spędzania czasu, przełamywanie nieśmiałości i zachęcanie do zabawy z udziałem muzyki.

Sylwia Łysik - rodowita Pruszkowianka, pasjonatka tańców ludowych z Polski i Francji. Tańców uczyła się na taborach Stowarzyszenia Dom Tańca oraz warsztatach Piotra Zgorzelskiego i Grzegorza Ajdackiego. Śpiewu białego uczyła się na zajęciach Agaty Harz.

Artur Łysik - historyk, miłośnik tańców ludowych. Od 9 lat jego pasją są tańce ludowe francuskie, ale jego zainteresowania obejmują także tańce ludowe z Polski i Szwecji.

altaltalt

 
 
 
 
 

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole