Get Adobe Flash player

DLA DOROSŁYCH

studiopiosenki web nowy

 

Jeśli kochasz muzykę, śpiew i scenę – to miejsce i czas dla Ciebie.

Zajęcia poprowadzi Edyta Ciechomska

Zajęcia w piątki o godz. 19:30

Zapraszamy!

STUDIO PIOSENKI

Pragnę przedstawić Państwu rys działań w ramach prowadzonych przeze mnie zajęć wokalnych adresowanych do młodzieży oraz dorosłych. Jestem wykształconą na wydziale wokalno – aktorskim Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie solistką śpiewaczką, koncertującą na scenach operowych i operetkowych w kraju i za granicą. Posiadam także wykształcenie pedagogiczne. Bogate doświadczenie zawodowe, jak również owocna współpraca z wybitnymi artystami, rozbudziły we mnie potrzebę podzielenia się zdobytą wiedzą z osobami marzącymi, by śpiewać. Głęboko wierzę, iż dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz przyjaznemu podejściu do drugiego człowieka – można uzyskać wspaniałe efekty w szlachetnej pracy nad twórczym rozwijaniem muzycznej pasji. Moi podopieczni są laureatami wielu konkursów muzycznych, wspólnie odkrywamy czarowny świat Sztuki. I choć osobiście reprezentuję dziedzinę klasyczną – z radością oddaję się magii szlachetnej, ambitnej piosenki.

 

Prowadzone przeze mnie zajęcia odbywają się w pogodnej, życzliwej atmosferze i obejmują:

kształtowanie świadomości ciała i jego wpływu na piękno oraz niepowtarzalność głosu,

naukę wyrażania ekspresji przez głos,

doskonalenie aparatu oddechowego, głosowego i artykulacyjnego,

odpowiednio dobrane ćwiczenia emisyjne i logopedyczne,

ćwiczenia oddechowe,

pracę nad tekstem pod katem poprawności artykulacyjnej i wrażliwości na piękno języka,

twórczą pracę nad materiałem słowno-muzycznym,

pracę nad słowem: frazowanie, akcentowanie, interpretacja,

dobór repertuaru,

pracę nad interpretacją utworu,

ćwiczenia dykcji,

pełną pasji zabawę wraz z radosną współpracą w grupie,

poszukiwanie indywidualnego wyrazu,

rozbudzanie pomysłowości, fantazji i kultury muzycznej,

próby rozbudzania poczucia estetyki scenicznej,

pracę z mikrofonem,

walkę ze stresem i własnymi ograniczeniami.

 

alt

Zajęcia: środy 20:10 - 21:10

Bokwa jest rewolucyjną, nową metodą zajęć grupowych, która błyskawicznie obiega świat. Podczas zajęć uczestnicy rysują na podłodze litery alfabetu i cyfry wykonując przy tym niezwykle efektywny i uzależniający trening cardio. Nie musisz liczyć kroków, nie ma żadnej choreografii i dzięki temu trening jest prosty, ale niezwykle skuteczny bo możesz spalić nawet do 1200 kalorii. Każdy może ćwiczyć Bokwa - dzieci, kobiety, mężczyźni, młodsi i starsi, a nawet profesjonalni tancerze. Wszyscy razem doświadczają niezwykłego przeżycia podczas tych zajęć. 

Instruktor: Jakub Ciarka

Jakub Ciarka - instruktor Bokwy poziomu 1, 2 oraz punch & strike. Prowadzi zajęcia grupowe, udziela porad treningowych, posiada najwyższą klasę taneczną w tańcach standardowych.  

alt

Instruktor: Sylwia Łysik i Artur Łysik

Czwartki, godz.19:00-20:00

Zajęcia będą obejmowały naukę tańców ludowych z różnych regionów świata, m.in. francuskich, bałkańskich, żydowskich oraz będą służyć rozwijaniu poczucia rytmu, umiejętności zabawy z muzyką i koordynacji ruchowej w atmosferze wspólnej zabawy. Charakter tańców ludowych zapewnia integrację osób o różnych umiejętnościach i różnym tempie uczenia się. Szczególny nacisk zostanie położony na naukę tańców angażujących jednocześnie całą grupę, wykonywanych w kole z wymianą partnerów (chapelloise, cercle circassien) oraz korowodowych (francuskie sept sauts, greckie misirlou, bułgarskie galva li te boli).
Oprócz nauki samych tańców przewidziane są zabawy ruchowe na ich bazie, np. ćwiczenia na prowadzenie i podążanie, zabawa z wykorzystaniem muzyki tradycyjnej nakierowana na wyrobienie umiejętności jej świadomego słuchania i dialogowania z nią.
Podstawowym celem jest nie tyle dokładne nauczenie poszczególnych tańców, lecz pokazanie, ile radości i satysfakcji może dawać taka forma spędzania czasu, przełamywanie nieśmiałości i zachęcanie do zabawy z udziałem muzyki.

Sylwia Łysik - rodowita Pruszkowianka, pasjonatka tańców ludowych z Polski i Francji. Tańców uczyła się na taborach Stowarzyszenia Dom Tańca oraz warsztatach Piotra Zgorzelskiego i Grzegorza Ajdackiego. Śpiewu białego uczyła się na zajęciach Agaty Harz.

Artur Łysik - historyk, miłośnik tańców ludowych. Od 9 lat jego pasją są tańce ludowe francuskie, ale jego zainteresowania obejmują także tańce ludowe z Polski i Szwecji.

 altaltalt

 Zajęcia:

              WRZESIEŃ

              I grupa: wtorki i czwartki godz. 9:30 - 10:30

              II grupa: wtorki i czwartki godz. 10:45 - 11:45

              PAŹDZIERNIK

              I grupa: wtroki i czwartki godz. 9:30 - 10:30

              II grupa: wtorki i czwartki godz. 13:00 - 14:00

              III grupa: wtorki  i czwartki godz. 14:15 - 15:15

              IV grupa: wtorki godz. 18:30 - 19:30 (RAZ W TYGODNIU)

Pilates to system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Według założeń Pilatesa, metoda ta przyczyniać się ma do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.
Dzięki zajęciom metody Pilates w wersji opracowanej specjalnie dla osób starszych, seniorzy mogą zachować sprawność, ruchomość stawów i kręgosłupa oraz odpowiedni i niezbędny poziom kondycji fizycznej.
Tego typu zajęcia zdobywają coraz większą popularność wśród seniorów i są polecane przez rehabilitantów ze względu na swoje właściwości, które nie obciążają narządów ruchu.

Instruktor: Maja Niderla – certyfikowana trenerka Pilates I i II stopnia.

alt

Scena Piosenki - Zespół "METAFORA"

Zajęcia: środa godz. 19:30 - 21:00

Instruktor: Jacek Janasik

Jest to nowa forma zajęć powstała w październiku 2014r. Celem zajęć jest promowanie twórczości własnej. Do tekstów, które piszą członkowie zespołu komponowana jest muzyka opracowywana na zespół instrumentalny - gitary akustyczne, gitara basowa, perkusja, pianino, saklsofon. Zespół wykonuje także utwory kompozytorów polskich i zagranicznych. W chwili obencje w zespole jest osiem osób.

altaltalt

Instruktor: Dominika Rembelska

ZAJĘCIA: poniedziałek, środa: godz. 20:15 - 21:45 – młodzież (od 13 roku życia) i dorośli (grupa zaawansowana)

Na treningach uczymy się sztuki walki, samoobrony, akrobatyki, gry na tradycyjnych instrumentach, podstaw języka portugalskiego i historii capoeiry. Członkowie biorą udział w pokazach, warsztatach, oraz corocznej ceremonii Batizado, czyli przyznawania stopni w capoeirze z udziałem brazylijskich mistrzów.

Dominika Rembelska, dyplomowana instruktorka samoobrony - capoeira jest jej pasją od 11 lat. Swoje umiejętności rozwijała podczas licznych staży i festiwali w Brazylii i Europie. Od początku 2000 do 2008 roku trenowała w grupie Beribazu pod kierunkiem brazylijskiego mistrza Jorga Liuza oraz Aldo Martinsa w grupie Capoeira Raiz pod przewodnictwem Mestre Bailarino.

 

Instruktor: Michał Śniadowski

Próby:  pon, śr godz. 17.30-21.00

Kabaret jest przedsięwzięciem młodym. Działa od 2010 roku. Stanowi go 4 wykonawców. Jest kabaretem autorskim (własna muzyka i teksty). Stylistyka prezentowana najbardziej zbliżona jest do "Kabaretu Starszych Panów"- przeważa formuła literacko-muzyczna.

Michał Śniadowski, mgr pedagogiki instruktor muz. kl. "S". Obecnie prowadzi zespoły: Zespół wokalny seniorów "WRZOS" (od 2000 r.), Kabaret "Po Przejściach".

alt

Instruktor: Michał Śniadowski

Próby: wt., godz. 17.00-21.00

Zespół jest laureatem wielu głównych nagród i wyróżnień w konkursach i przeglądach regionalnych i ogólnopolskich. Przedstawiał swoje programy w ponad stu prezentacjach publicznych na terenie kraju. Repertuar stanowi 6 bloków programowych (65 utworów) wykonywanych w technice wielogłosowej. Zespół tworzy 8 śpiewających seniorek.

 altalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole