Get Adobe Flash player

DLA NIECO STARSZYCH i MŁODZIEŻY

studiopiosenki web nowy

 

Jeśli kochasz muzykę, śpiew i scenę – to miejsce i czas dla Ciebie.

Zajęcia poprowadzi Edyta Ciechomska

Zajęcia w piątki o godz. 19:30

Zapraszamy!

STUDIO PIOSENKI

Pragnę przedstawić Państwu rys działań w ramach prowadzonych przeze mnie zajęć wokalnych adresowanych do młodzieży oraz dorosłych.

Jestem wykształconą na wydziale wokalno – aktorskim Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie solistką śpiewaczką, koncertującą na scenach operowych i operetkowych w kraju i za granicą. Posiadam także wykształcenie pedagogiczne. Bogate doświadczenie zawodowe, jak również owocna współpraca z wybitnymi artystami, rozbudziły we mnie potrzebę podzielenia się zdobytą wiedzą z osobami marzącymi, by śpiewać. Głęboko wierzę, iż dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom oraz przyjaznemu podejściu do drugiego człowieka – można uzyskać wspaniałe efekty w szlachetnej pracy nad twórczym rozwijaniem muzycznej pasji. Moi podopieczni są laureatami wielu konkursów muzycznych, wspólnie odkrywamy czarowny świat Sztuki. I choć osobiście reprezentuję dziedzinę klasyczną – z radością oddaję się magii szlachetnej, ambitnej piosenki.

 

Prowadzone przeze mnie zajęcia odbywają się w pogodnej, życzliwej atmosferze i obejmują:

kształtowanie świadomości ciała i jego wpływu na piękno oraz niepowtarzalność głosu,

naukę wyrażania ekspresji przez głos,

doskonalenie aparatu oddechowego, głosowego i artykulacyjnego,

odpowiednio dobrane ćwiczenia emisyjne i logopedyczne,

ćwiczenia oddechowe,

pracę nad tekstem pod katem poprawności artykulacyjnej i wrażliwości na piękno języka,

twórczą pracę nad materiałem słowno-muzycznym,

pracę nad słowem: frazowanie, akcentowanie, interpretacja,

dobór repertuaru,

pracę nad interpretacją utworu,

ćwiczenia dykcji,

pełną pasji zabawę wraz z radosną współpracą w grupie,

poszukiwanie indywidualnego wyrazu,

rozbudzanie pomysłowości, fantazji i kultury muzycznej,

próby rozbudzania poczucia estetyki scenicznej,

pracę z mikrofonem,

walkę ze stresem i własnymi ograniczeniami.

 

 teatralne web

Zajęcia we wtorki, godz. 16:30 - 18:00

Dla dzieci w wieku 9 - 14 lat

Przyjmujemy zapisy !

Instruktor: Joanna Cichoń-Dąbrowska

Joanna Cichoń-Dąbrowska - absolwentka Wydziału Aktorskiego PWST w Warszawie oraz absolwentka Filologii Polskiej na Uniwerystecie Warszawskim. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Na Woli, Rozmaitości oraz Adekwatnym. Występowała na deskach Teatru Dramatycznego, Nowego, Komedii oraz Teatru Praga. 

Zajęcia teatralne mają na celu zapoznanie uczestików z podstawowymi zasadami pracy nad widowiskiem scenicznym, a nade wszystko poszerzenie i wzbogacenie wyobraźni dziecka, nie tylko wyobraźni scenicznej, ale również wyobraźni w sensie ogólnym. Zajęcia rozbudzają równiez zainteresowania dziecka poezją i literaturą, uczą sztuki recytacji, a także wzbogacjaą umiejętności komunikacyjne dziecka i oswajają z wystąpieniami przed publicznością, wzmacniają samoświadomość i pewnośc siebie. Podczas zajęć dziecko poznaje zasady poruszania się w przestrzeni scenicznej oraz uczy się prawidłowej komunikacji między sceną a widownią. 

plakat nauka na klawiszach web

Zajęcia we wtorki od godz. 12:00

Według indywidualnych zapisów !!!

Przyjmujemy zapisy.

Instruktor: Krzysztof Żurek

Krzysztof Żurek - czynny instrumentalista i kompozytor, realizator autorskich kompozycji w domowym studiu nagrań. Ukończona Szkoła Muzyczna I stopnia w Grodzisku Maz. oraz II stopnia w Warszawie, przy ul. Miodowej.

 plakat nauka na gitarze web

Zajęcia w poniedziałki, czwartki i piątki od godz. 15:00

Według indywidualnych zapisów !!!

Przyjmujemy zapisy!

Instruktor: Jacek Łocz

Jacek Łocz - gitarzysta i wokalista m.in. Zespołu "Trapiści" o długoletnim dorobku artystycznym; instruktor muzyczny zespołów dziecięcych; aktualnie prowadzie Zespół "Be zgrzytu" z Milanówka.

 

 

Zajęcia: czwartki, godz. 16:00 - 17:00 (4 - 6 lat); godz. 17:10 - 18:10 (7 - 10 lat); godz. 18:20 - 19:20 (11 - 15 lat)

Projekt artystyczno-edukacyjny będący połączeniem treningu twórczego myślenia, zagadnień z zakresu dziedziny sztuki i kultury współczesnej, architektury przestrzeni, a także tworzenia, rejestracji, obróbki, montażu, udźwiękowienia oraz prezentacji form animowanych. Na zajęciach uczestnicy będą uczyć się eksperymentowania i odważnego myślenia nie opartego na schematach.

Instruktor: Anna Baćmaga

Z zamiłowania i wykształcenia pedagog oraz arteterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach dotyczących wspomagania rozwoju, arteterapii, psychopedagogiki twórczości, jak również metod stymulowania wyobraźni twórczej oraz rozwijania na tej bazie uzdolnień kierunkowych. Pracuje w obszarze animacji kultury i edukacji plastycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi między innymi jako instruktor zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Zajmuje się także nauczaniem w zakresie przetwarzania rzeczy zużytych w przedmioty o nowym, często zaskakującym zastosowaniu.

 

Zajęcia:    "Kamyczek" wokalnie czwartki, godz. 17:00 - 17:45

                 "Kamyczek" instrumentalnie czwartki, godz. 18:00 - 18:45

Instruktor: Jacek Janasik - muzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i dwuletniego Studium Carla Orffa. - To, co jest najbliższe dziecku - słowo, gest, ruch - dziecko tworzy samo z siebie - śpiewa, układa historię, naśladuje zaobserwowane ruchy i gesty. Ta twórczość jest inspiracją do dalszych działań. Osiągnięcia zawodowe: zakwalifikowanie się trójki dzieci do programu telewizyjnego TVP 1 "Od przedszkola do Opola", oraz w programie "5 - 10 - 15".

Zajęcia kierowane do dzieci w wieku 10 - 14 lat, prowadzone są w dwóch sekcjach: pierwsza - wokalna, kształcąca wokal, przygotowanie do występów; druga - instrumentalna, bazuje na nauce gry na gitarze basowej, gitarze solowej - prowadzącej, perkusji i instrumentach klawiszowych. Obydwie sekcje współpracują tworząc zespół "Kamyczek".

         

 

Zajęcia: środy godz. 16: 00 - 17:00 (12 - 16 lat)

Młodzież pozna język Python, który jest wykorzystywany przez miliony zawodowców na całym świecie, a jednocześnie jest narzędziem, które znakomicie sprawdza się jako pierwszy "poiważny" język kodowania.

Instruktor: Tomasz Gorczyński

Tomasz Gorczyński-trener szkoleń IT w Komputrilo Akademii Komputerowej, pasjonat programowania, Minecrafta i nowych technologii.

Zajęcia: wtorki w godz. 18.15-19.45 ( 10-18 lat)

Zajęcia plastyczne mające na celu poznanie głównych technik malarskich i rysunkowych, poznawanie i rozwiązywanie podstawowych problemów malarskich takich jak kompozycja, forma, faktura. Zajęcia będą łączyły wzbogacanie wiedzy o sztuce z rozwijaniem zdolności kreatywnego myślenia i talentem manualnym.

Justyna Mańkowska, absolwentka Wydziału Malarstwa  ASP we Wrocławiu.  Maluje, rzeźbi, projektuje unikatowe stroje i biżuterię. Inspiracji poszukuję w  pięknych pejzażach  Opolszczyzny, gdzie należy do Związku Artystów Plastyków i  spędza wakacyjne plenery malarskie.  Prowadzi warsztaty pracy twórczej dla młodzieży i dorosłych. Jest instruktorem w filii MOK Kamyk, w Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej w Pruszkowie.

 

Zajęcia:  I grupa: poniedziałki 17:00 - 18:00 

                 II grupa: środy 18:00 - 19:00  

 Uczestnicy zajęć „MALI MAJSTERKOWICZE” będą zapoznawać się z praktycznymi

technikami w wykonywaniu ręcznych prac konstruktorskich oraz uczyć się:
- podstawowych zasad bezpiecznego wykorzystywania urządzeń technicznych
- wykorzystywać różnorodne materiały do projektowania przedmiotów o różnym
zastosowaniu
- posługiwać się podstawowymi narzędziami stosowanymi do obróbki ręcznej (piłowania,
cięcia, szlifowania, wiercenia) różnych materiałów i montażu.
Instruktor: Anna Baćmaga
Instruktor: Anna Baćmaga – z zamiłowania i wykształcenia pedagog oraz arteterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach dotyczących wspomagania rozwoju, arteterapii, psychopedagogiki twórczości, jak również metod stymulowania wyobraźni twórczej oraz rozwijania na tej bazie uzdolnień kierunkowych. Pracuje w obszarze animacji kultury i edukacji plastycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi między innymi jako instruktor zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Zajmuje się także nauczaniem w zakresie przetwarzania rzeczy zużytych w przedmioty o nowym, często zaskakującym zastosowaniu.

 

 

Zajęcia:  I grupa: środy 10:45 - 11:30 (2 - 3 lata) 

                II grupa: wtorki godz. 15:50 - 17:05 (4-6 lat) 

                III grupa: wtorki godz. 17:15 - 18:30 (10-13 lat)  

                IV grupa: środy godz. 16:15 - 17:30 (10-13 lat)  

                 V grupa: czwartki godz. 15:50 - 17:05 (7-9 lat) 

                 VI grupa: czwartki godz. 17:15 - 18:30 (7-9 lat)   

 

Handmade English – kreatywna zabawa i zanurzenie w języku angielskim.
Podczas zajęć Handmade English twoje dziecko będzie:
- poznawało język angielski podczas zabawy, zanurzając się w       
  języku
- spontanicznie rozumiało i mówiło proste słowa, wyrażenia po 
  angielsku
- powtarzało rymowanki po angielsku 
- rozwijało sprawność ruchową
- poznawało otaczający je świat
- rozwijało wyobraźnię i kreatywność
a przy tym doskonale się bawiło.
Podczas zajęć Handmade English dzieci rozwijają sferę poznawczo – ruchową, manualną, ćwiczą rączki i precyzyjność. Poznają otaczający je świat poprzez angażowanie i pobudzanie wszystkich zmysłów. Zajęcia są przygotowane ze szczególnym uwzględnieniem wieku i możliwości rozwojowych dzieci na danym etapie. Dużo jest ruchu, zabaw i piosenek, które pomagają w zapamiętywaniu nowych słów i wyrażeń. 
Zajęcia są spójne z pedagogiką Montessori, gdzie prowadzący podąża za dzieckiem, wspomaga je, ale nie wyręcza w działaniu. Bardzo ważne jest budowanie zadowolenia z samego siebie, satysfakcji z własnych osiągnięć. Najmłodsze dzieci będą mogły spędzić wspaniały czas razem z psychologiem i lektorem jednocześnie.
Uczestnicy w ramach zajęć dostają bezpłatnie wszystkie materiały. Rodzice dzieci (2-3- letnich) mogą uczestniczyć w zajęciach, ale nie muszą (jeśli dziecko będzie się czuło wystarczająco bezpieczne, aby zostać bez opiekuna).
Spotkania składają się z 2 części: nauki pamięciowej oraz artystycznej. Zajęcia są ułożone w bloki tematyczne; dany blok tematyczny obejmuje od 2 do 4 spotkań. Uczymy języka tak jak to się odbywa w naturalnym środowisku np. kiedy jeden z rodziców jest tylko anglojęzyczny, czyli zwracamy się do dzieci w języku angielskim, ale „podrzucamy” także polskie wyrażenia, aby nie powodować blokad językowych. W trakcie zajęć, dzieci zaczynają posługiwać się językiem ang. w sytuacjach zadaniowych np. prosząc o podanie jakiegoś przedmiotu, którego najczęściej używamy (klej, nożyczki, farby, papier i wiele innych), witając się, pytając o pozwolenie itp.
Grupy są zróżnicowane wiekowo. 
Zabawy ułożone są tak, aby wykluczać rywalizację. Większość pomocy dydaktycznych wykonujemy samodzielnie. Dzieci uczą się nie tylko na flashcards, ale także na realnych, prawdziwych przedmiotach. W wielu pracach artystycznych wykorzystujemy materiały recyklingowe i z naturalnego środowiska. Podczas prac manualnych dzieci słuchają nagrań związanych z tematem zajęć. W starszej grupie ćwiczenia w większej mierze rozwijają zdolność mówienia pełnymi zdaniami, czytania, pisania a wybór prac artystycznych dostosowany jest do zainteresowań młodzieży w tym wieku.

Instruktor: ANETA BORYS – JAKUBOWSKA

Psycholog, socjoterapeuta, posiada kwalifikacje pedagogiczne, liczne szkolenia dot. pracy z dziećmi.  Od ponad 15 lat uczy dzieci indywidualnie i grupowo jęz. angielskiego oraz pracuje jako psycholog. Swój warsztat pracy nieustannie rozwija poprzez udoskonalanie form nauczania o nowe metody m.in. kreatywne gry i zabawy. Razem z Martą Kosieradzką napisała program kursu Handmade English, który z powodzeniem realizowała w ubiegłym roku szkolnym.  Prywatnie mama dwójki dzieci, miłośniczka natury, uprawia jogę, interesuje się Tradycyjną Medycyną Chińską i Kuchnią Pięciu Przemian.  

Instruktor: SYLWIA WALICHNOWSKA
Studentka nauczania języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim, swoje pierwsze kroki w karierze nauczyciela stawia w Pracowni Językowo-Terapeutycznej Amigo. Posiada zdolności artystyczne, gra na gitarze. Prywatnie szczęśliwa, młoda mężatka, wiecznie uśmiechnięta entuzjastka podróżowania i jazdy na rowerze.

altalt

 

Zajęcia: I grupa: poniedziałki 18:00 - 19:00 

                II grupa: środy 17:00 - 18:00

AKADEMIA RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO - kreatywne warsztaty, podczas których w miłej atmosferze uczestnicy będą zapoznawać się z różnorodnymi technikami rękodzielniczymi oraz uczyć się wykorzystywać różnorodne materiały oraz dary natury w pracach artystycznych. Zajęcia dla uczestników od 5 do 15 lat.

W programie m.in.:
- papieroplastyka (quiling, technika pergaminowa, „iris folding”, srapbooking, prace
z bibuły, orgiami przestrzenne, papierowa wiklina, tradycyjne wyroby ludowe)
- biżuteria rękodzielnicza (naszyjniki, kolczyki, ozdoby biżuteryjne)
- odlewy gipsowe (tematyczne odlewy świąteczne, odlewy fantazyjne i inne formy odlewnicze)
- decoupage (klasyczna metoda oraz formy zmodyfikowane)
- wyroby rękodzielnicze z materiałów naturalnych (rękodzieło tematyczne, tradycyjne wyroby ludowe)

Instruktor: Anna Baćmaga

Instruktor: Anna Baćmaga – z zamiłowania i wykształcenia pedagog oraz arteterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, szkoleniach, konferencjach dotyczących wspomagania rozwoju, arteterapii, psychopedagogiki twórczości, jak również metod stymulowania wyobraźni twórczej oraz rozwijania na tej bazie uzdolnień kierunkowych. Pracuje w obszarze animacji kultury i edukacji plastycznej z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi między innymi jako instruktor zajęć artystycznych i rękodzielniczych. Zajmuje się także nauczaniem w zakresie przetwarzania rzeczy zużytych w przedmioty o nowym, często zaskakującym zastosowaniu.

Więcej informacji dotyczących instruktorki i jej artystycznej pasji życiowej znajduję się na stronie internetowej: www.sztuka.rfv.pl.

alt

Profesjonalna sala prób przeznaczona dla amatorskich zespołów muzycznych.

Dysponujemy wolnymi terminami. Zapraszamy muzyków-amatorów w każdym wieku!

Instruktor: Katarzyna Hoppe

Zajęcia:

               I grupa (6 - 10 lat) - poniedziałki i środy, godz. 17:00 - 18:00;            

               II grupa (11 - 15 lat) poniedziałki i środy 18:00 - 19:30;                          

               III grupa (16 - 20 lat), poniedziałki i czwartki, godz. 19:30 - 21:00       

Głównym celem zajęć jest rozwinięcie zainteresowań muzyką i ruchem wśród młodzieży. Zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu, nauczanie i doskonalenie różnych form aktywności ruchowej. Doskonalenie i kształtowanie estetyki ruchu i poczucia rytmu.

 

 

altaltalt

Zajęcia wt. godz. 19.30-21.00

Instruktor: Jacek Janasikmuzyk, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i dwuletniego Studium Carla Orffa. - To, co jest najbliższe dziecku - słowo, gest, ruch - dziecko tworzy samo z siebie - śpiewa, układa historię, naśladuje zaobserwowane ruchy i gesty. Ta twórczość jest inspiracją do dalszych działań. Osiągnięcia zawodowe: zakwalifikowanie się trójki dzieci do programu telewizyjnego TVP 1 "Od przedszkola do Opola", oraz w programie "5 - 10 - 15".

Zajęcia kierowane do młodzieży, prowadzone są w dwóch sekcjach: pierwsza - kształcąca wokal, przygotowanie do występów; druga - instrumentalna, bazuje na nauce gry na gitarze basowej, gitarze solowej - prowadzącej, perkusji i instrumentach klawiszowych. Obydwie sekcje współpracują tworząc zespół "Kamyk", który ma na swoim koncie liczne artystyczne prezentacje. Jako jedyny w województwie mazowieckim gwarantuje młodym ludziom śpiewanie solowe z żywą muzyką, bez sztucznych podkładów muzycznych.

 

altalt

Instruktor: Jacek Janasik

Zajęcia od poniedziałku do piątku, wg indywidualnych zapisów.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym (młodszych i starszych). Do wyboru jest nauka gry na gitarze akustycznej, nauka gry na fletach prostych w oparciu o szkołę gry Ryszarda Stadnika (flet sopranowy, flet altowy, flet tenorowy) oraz nauka gry na pianinie połączona równolegle z nauką gry na keyboardzie (pianino i keyboard dostępne są w ośrodku). Instruktor prowadzi również zajęcia z emisji głosu na podstawie programu szkoły piosenkarskiej.

altaltalt

Nasi patroni medialni:
 Nasi partnerzy: Logo przedszkole